MIOMIR NADIGRAO AMERIKANCA: Kecmanović uspešno startovao u Rimu, ali ga sada čeka TEŽAK posao!
Miomir Kecmanović, Foto: Thomas COEX / AFP / Profimedia

bravo!

Odigrao je veoma dobar meč

Andrej Kosić

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u 2. kolo Mastersa u Rimu.

On je u okviru 1. runde savladao Amerikanca Brendona Nakašimu rezultatom 2:0 (6:4, 6:4).

Bio je ovo njihov drugi međusobni duel i drugi trijumf Srbina, a meč je trajao 98 minuta.

Prvi set je krenuo veoma izjednačeno, pa posle uvodna četiri gema nismo videli niti jedan brejk.

U narednom petom gemu Kecmanović je uspeo da oduzme servis rivalu, nakon što je iskoristio svoju prvu brejk šansu.

Hteo je Nakašima odmah da uzvrati, pa je u šestom gemu imao čak pet brejk lopti, ali je Miomir uspeo da se izvuče i povede sa 4:2.

On je potom bez većih problema priveo set kraju, iskoristio prvu set loptu i osvojio ovaj deo igre rezultatom 6:4.

Pretio je Kecmanović Amerikancu od starta drugog seta, propuštao je brejk šanse u prvom i trećem gemu, ali u petom za Nakašimu nije bilo spasa, pa je srpski as poveo rezultatom 3:2.

Stečenu prednost Miomir je lako sačuvao i drugi set, takođe, osvojio rezultatom 6:4 i plasirao se u 2. kolo.

Tamo ga očekuje dosta težak posao, pošto će za rivala imati petog nosioca Kaspera Ruda koji ga je nedavno savladao na Mastersu u Madridu.